DOPRAVA ZDARMA pro objednávky nad 690Kč

O nás

Ahoj,

já jsem pes Barnabáš a tohle je příběh o tom, jak moji páníčkové začali dělat ty super hry.

 

Jak se nám převrátil život naruby

K první myšlence na výrobu logických her pro pejsky nejvíce přispěl moment, kdy jsme si sami přivezli domu nového člena naší rodiny. Temperamentní štěně australského ovčáka jménem Barnabáš. Celý náš život se převrátil na ruby, ikdyž jsme již dříve pejsky měli. Neskutečně zvídavý, nebojácný a hravý, který doslova vyhledával jakoukoliv šanci se něčemu přiučit, něco objevit, vyluštit, uhádnout a vykoumat. Domácí schovávačky, různé hry provizorně vymyšlené z běžné domácí výbavy a kuchyňských potřeb, schovky kdekoliv po bytě, atd. Barnabáš hýřil štěstím, ale náš byt začínal být pomalu ale jistě neobyvatelný. Tu škrábanec, jinde něco okousáno. Šrámů začalo přibývat. Jenže přestaňte s takovou aktivitou, když vidíte, jak je váš čtyřnohý člen rodiny štastný. Jak ho to stále baví víc a víc. 

doglog_barnabas_stene 

 

Takhle teda ne

Barnabášova zvídavost naučit se něco nového, a co si budeme nalhávat, jistojistě i touha po odměně, nás dovedla k myšlence, vyrobit logickou hru, která je k tomu tak nějak určena. A když už schytá hra nějaký ten šrám - prostě nevadí. Hlavně že jsou šuplíky, křesla, podlahové lišty, prahy, žaluzie, záclony, obrazy, kraje koberců, polštáře a kdo ví co ještě neponičeny. V naší malé dílničce jsme mu “ztloukli pár prkýnek dohromady” a měli radost, jak jsme nad vším vyzráli. Ale funkčnost nebyla zdaleka taková, jakou jsme si představovali. Třísky na podpal a trocha hřebíků. Za pár minut bylo po všem. Jako výbuch miny. Takhle teda ne, řekli jsme si. 
doglog_prkna-a-hrebiky

 

Od čivavy přes dogu až ke kočce

V lednu 2017 jsme koupili do dílny CNC frézu. Vyrábíme v práci různé dřevěné krabice a tak nám to přišlo jako fajn posila.  V tu chvíli se nám rozšířily možnosti výroby a zrodil se nápad, vymyslet ještě propracovanější logickou hru pro psy.  V únoru jsme měli první prototyp. S nadšením jsme ho dali Barnabášovi, ať nám ukáže, kde jsme zaškobrtli. Testovali jsme a testovali. Každý den. Důkladně zkoumali, kde je hra nejvíce namáhána, nebo kde rovnou půlku ukousnul a rozžvýkal. A když už rozžvýkal, tak aby se mu něco nestalo. Začli jsme shánět zdravotně nezávadné lepidlo na spojování dílů, materiál, který je vyroben z přírodních produktů a dá se snadno opracovat, provaz z nebarvené bavlny a další díly do naší hrací skládačky. A hlavně odstranili jsme “hřebíky” a všechny rizikové části. V tu dobu už jsme cítili, že by naše energie nemusela zůstat jen u Barnabáše. Že by si zdravotně nezávadné logické hry mohl zahrát každý chlupatec v naší zemi. Přijmuli jsme do týmu posilu, protože ve dvou se to už nedalo obsáhnout a od té chvíle jsme se do toho pustili naplno. Bezmála 9 měsíců testování desítek her na desítkách psů různých plemen. Vlastně nezůstalo jen u psů. Od čivavy po dogu až ke kočce. Všichni tito čtyřnozí členové spřátelených rodin nám pomohli uskutečnit Barnabášův i náš společný sen. 

  doglog_flower-power

 

BIO o EKO

 Přátelé, jestli jste dočetli až sem, tak nás to velmi těší. Ještě by se totiž slušelo vysvětlit, proč o sobě říkáme, že jsme EKO a tento odstavec se jmenuje BIO o EKO. Bio od řeckého slova Bios - tedy život. Dnes se používá především pro označení předražených jogurtů, nebo stoprocentně domácích kedlubnů z naší zahrádky u dálnice D11. My slovo BIO ovšem používáme asi ještě po staru, v celém významu jako Biografie, česky tedy životopis. Celé BIO o EKO tedy pojednává o tom, jak jsme se rozhodli vyrábět ekologické hry pro pejsky a kočičky. A to už víte. Nyní vám řekneme něco o tom, co znamená EKO v našem podání. 

   Jsme přesvědčeni, že naši domácí parťáci si zaslouží zdravý a spokojený život. Kdo jim ho nedopřává, ten si je nezaslouží. Ke zdravé potravě, vhodným doplňkům stravy, péči o srst, zdraví a fyzičce také neodmyslitelně patří aktivity pro mentální rozvoj. 

   Nezávadné hry a hračky bez příměsy jedovatých ftalátů, nejlépe z přírodních materiálů a nebarvené. Nic co by mohlo pejskovi ublížit ani po rozkousání a spolknutí. Přírodní materiál, co po chvilce vyjde ven sám, nebo ho tělo pejska dokáže strávit. 

   Stručně a jednuduše: My používáme takové nezávadné certifikované materiály, aby se našim milovaným chlupáčům nic nestalo. Určitě bychom mohli být ještě víc EKO. Mít solární elektřinu, dlabat hry dlátem, nemýt si ruce mýdlem, rozvážet zboží na kole, ale raději jsme se soustředili na ty důležité věci pro naše chlupáče:)